previous arrow
next arrow
Slider

História

Baťovianska galuska začala písať svoju históriu v roku 2012. Iniciatíva vtedajšieho kaplána Michala Lajchu vyvrcholila zorganizovaním cyklistických pretekov pod názvom "S vetrom opreteky". Zúčastnilo sa ho niekoľko stoviek cyklistov nadšencov ale aj mládežníckych cyklistických oddielov. O rok neskôr sa podujatie zopakovalo už pod názvom "Baťovianska galuska", ktoré bolo súčasťou Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike. Veľmi veľa trénerova a funkcionárov vtedy vysoko ocenilo prípravu a organizáciu pretekov. Bohužiaľ preteky sa v ďaších rokoch pre viceré problémy neorganizovali.

V roku 2018

prišiel s myšlienkou cykloturistického podujatia Julo Fendek. Na návrh primátora mesta sa zachoval pôvodný názov Baťovianska galuska. K organizácii sa pripojil Martin Znášik a turistický oddiel Horec spolu so svojím predsedom Petrom Horváthom. V prvom roku obnovenej tradície boli pripravené dve trasy (105km a 49 km) a absolvovalo ich 145 cyklistov z celého Slovenska.

Druhý ročník (2019) bol bohatší o ďalšie dve trasy. Detská jednokilometrová jazda viedla ulicami námestia a organizátori pridali aj tretiu mimomestskú trasu (35 km). Celé podujatie absolvovalo úctyhodných 258 cyklistov.
Oba ročníky začínali na Námestí SNP a končili v pohostinstve šport, kde na účastníkov čakal výborný guláš a chladený nápoj. Výborná nálada a spokojní cyklisti boli a sú tým najlepším ocenením pre organizátorov
Tešíte sa na ďalší ročník?